homu

O nás

Vínové je projektem zaměřeným na kulturu prodeje, podávání a konzumace vína. Je jen málo poživatin, jejichž konzumace tolik prospívá zdraví člověka a přitom mu působí ještě velké potěšení. Samozřejmě, jako u všeho i zde platí „všeho s mírou“ a ještě větší důraz je zde nutné položit na kvalitu.

Svět vína je navíc nesmírně obsáhlý a široký. Jenom ve vinařských oblastech České republiky se víno vyrábí z celkem třiceti pěti povolených a registrovaných moštových odrůd.

Z toho všeho vyplývá složitost vyznat se ve světě vína natolik, aby jeho konzumace působila opravdu dobře na lidský organismus a dělala radost všem, kteří se jí účastní. Proto je naším cílem provést konzumenty vína různé vyspělosti jednotlivými odrůdami, oblastmi a druhy vín a postupně tak zvyšovat úroveň kultury vína.

Našim návštěvníkům je k dispozici nekuřácká vinárna pro 25 hostů, bar a vinotéka, ve které najdete více než tři stovky dobrých vín od menších a středních vinařů z Moravy, Čech, Slovenska, Rakouska, Maďarska, Francie, Portugalska a Chile. Navíc jen za skleněnými dveřmi s vinárnou sousedí útulná kuřácká kavárna, ve které si samozřejmě můžete objednat jakékoliv víno z naší vinotéky také.

Ve vinárně dáváme prostor prezentacím moravských i zahraničních vinařství. Ochutnávkové večery se konají pravidelně 2 – 3x do měsíce mimo letní prázdniny a jsou vedeny buď přímo vinařem, který prezentuje svá vína, případně dovozcem zahraničních vín, profesionálním someliérem nebo dalšími zájemci, kteří mají k danému tématu co říct. Ochutnávky v žádném případě nejsou pořádány pro uzavřenou společnost. Zúčastnit se může opravdu každý, kdo si předem rezervuje místo. Aktuální informace o ochutnávkách najdete na našem webu nebo přímo u obsluhy vinárny. Informace Vám také můžeme posílat na Váš email – stačí jen vložit emailovou adresu.

Za téměř pět let naší existence jsme získali množství zkušeností i s externími akcemi a dodávkami vín na Vaše večírky, včetně vedení degustací přímo na Vámi určeném místě s veškerým servisem. Běžně dodáváme vína na kulturní akce v Jihlavě a okolí a za velkoobchodní ceny a k vínům Vám můžeme zapůjčit i skleničky, otvíráky, případně další vybavení. Na Vaši akci si od nás můžete zapůjčit i profesionální automatický kávovar na zrnkovou kávu. Těšíme se na Vaši návštěvu.

 

 
LAHOFER vinařství Valtické vinařství Vinařský dvůr Vinařství Čebav Nové vinařství Vinařství rodiny špalkovy Vinařství Valtické podzemí
Partneři - vinove.cz Radniční Jihlava Kavárna muzeum Sladká vína Pražírna Koruna Salotto Café
Kontakt: rezervace +420 775 570 360, e-mail: info@vinove.cz