homu

Vinárna pod širým nebem s Vinařstvím ZD Němčičky

čtvrtek 16. 8. v 18:00 na Masarykově náměstí

Třetí letošní velká letní vinná degustace pod širým jihlavským nebem s Vinařstvím ZD Němčičky.

Němčičky jsou obcí s bohatou vinařskou historií. Důležitost tohoto odvětví dokazuje již první zmínka o obci z roku 1348, která pojednává o prodeji vinice.
V roce 1674 nebyla v Němčičkách kromě zahrádek kolem domů žádná zemědělská půda, jen 434 měřic vinohradů užívaných a 550 měřic vinohradů pustých. V tomto ohledu měly Němčičky v rámci regionu prvenství v přepočtu plochy vinic na jednoho obyvatele.
Vzhledem k vynikajícím půdním podmínkám se staly Němčičky spolu s Bořeticemi a Velkými Pavlovicemi centrálním střediskem pro pěstování hroznů a výrobu vína. 
Po delimitaci Jednotného zemědělského družstva vzniklo v roce 1992 samostatné Zemědělské družstvo Němčičky, které na vysazených prvotřídních plochách vinic a ostatní zemědělské půdy hospodaří díky svým členům do dnešních dní.
https://www.zd-nemcicky.cz/

 

Den růžových vín

Sobota 5. 5. od 11:00
Masarykovo náměstí horní

Po roce opět přichází chvíle, kdy se všichni zahalíme do růžové a sejdeme se na Masarykově náměstí, kde budeme ochutnávat růžová vína, zúčastníme se tradice zaplétání máje, zaposloucháme se do folklorních písní i současných rytmů a užijeme si tak společně první májový víkend.
V případě deště se akce částečně přesune do Radniční restaurace.

Více informací na našem FB.

 

Svatomartinská vína v Jihlavě

11. 11. Sobota

Vinárna Vinové

V 11 hodin a 11 minut otevřeme letošní ročník svatomartinského vína a k tomu si pochutnáme na SVATOMARTINSKÉ KACHNĚ!

Nutná rezervace ne tel.: 775 570 360

Radniční restaurace

Od 11 hodin a 11 minut budete moct navštívit naší degustační zónu svatomartinských vín ve foyer Radniční restaurace. Připraveno pro Vás bude i speciální svatomartinské menu.

Kavárna Muzeum

Po celé odpoledne pro Vás budeme otevírat to nejlepší z letošního ročníku svatomartinských vín. Náš stánek najdete před kavárnou Muzeum

Café Mahler

I zde budeme mít připravené letošní ročníky nejvybranějších vín a speciality z husího masa.

 

BURČÁK RŮŽOVÝ

Období burčáku je tu. V naší vinárně máme nyní k dostání růžový burčák z odrůdy Zweigltrebe. Tak neváhejte, ať nezmeškáte.

 

Vítání jara sladkými víny

 

8. dubna 2017 v sobotu již po třetí přivítáme jaro sladkými víny v prostorách Radniční restaurace a pivovaru. Těšit se můžete až na 100 různých druhů vín, živou hudbu, kavárnu s čerstvě praženou kávou, čokoládovou fontánu či dětský koutek. Akce se bude konat od 11:00 - 22:00. Vstup je samozřejmě ZDARMA.

 

 

PF 2017

Těšíme se na Vás v novém roce při dalších zajímavých kulturně-gastronomických akcích.
I v příštím roce plánujeme Vítání jara sladkými víny, Den růžových vín, letní kina, jazzy, divadla a mnohé další.
Děkujeme za Vaši přízeň a za to, že s námi tvoříte a podporujete kulturu ve městě.
Vaše spokojenost, úsměv a také Vaše podněty jsou pro nás hnacím motorem. A jelikož jste naší důležitou součástí, patří Vám velký DÍK!
Přejeme úspěšný vstup do nového roku.

 

Úterý 17. ledna: Vinná ochutnávka: Chuť Kalábrie: 18:00, vinárna Vinové

Úterý 17. ledna: Vinná ochutnávka: Chuť Kalábrie: 18:00, vinárna Vinové

KALÁBRIE – ZEMĚ VÍNA. U kolébky kalábrijského vinařství stáli řečtí kolonizátoři, kteří tu pro pěstování révy vinné našli velice příhodné podmínky. Využili je tak dokonale, že si Kalábrie brzy vysloužila přezdívku Oinotria, což znamenalo - země vína. Vydejte se s námi do krajů jižní Itálie a přijďte si připomenout léto do vinárny Vinové. Rezervace u obsluhy nebo na tel.: 775 570 360.

 

24. 3. – Sýry a víno III. - Dánsko, Švýcarsko, Holandsko, 18:00 hod.

Pokračujeme v párování sýrů a vína – již potřetí. Tento večer opět zasvětíme Dánsku, Švýcarsku a Holandsku. Od Ing. Vladimíra Čejny, Ph.D., se dozvíte, jaké druhy sýrů zde můžeme nejčastěji ochutnat. Nebude chybět výborné víno, kterým doplníme výbornou chuť zahraničních sýrů. Tak si nenechte ujít třetí část našeho párování.
 
LAHOFER vinařství Valtické vinařství Vinařský dvůr Vinařství Čebav Nové vinařství Vinařství rodiny špalkovy Vinařství Valtické podzemí
Partneři - vinove.cz Radniční Jihlava Kavárna muzeum Sladká vína Pražírna Koruna Salotto Café
Kontakt: rezervace +420 775 570 360, e-mail: info@vinove.cz