homu

Vítání jara sladkými víny

13. dubna 2019 v sobotu již po třetí přivítáme jaro sladkými víny v prostorách Radniční restaurace a pivovaru. Těšit se můžete až na 100 různých druhů vín, živou hudbu, kavárnu s čerstvě praženou kávou, čokoládovou fontánu či dětský koutek. Akce se bude konat od 11:00 - 22:00. Vstup je samozřejmě ZDARMA.

 

Vinná ochutnávka

Čtvrtek 24.1. Vinná ochutnávka - moravštní novošlechtěnci. 18:00

Mezi těmito víny najdete hlavně odrůdy vniklí mezidruhovým křížením. Odrůdy, které vynikají často svojí odolností vůči houbovým chorobám a dávají hrozny dostatečné kvality. Výhodou těchto kříženců je jejich schopnost odolat zvýšenému tlaku houbových patogenů.
Záloha 100 Kč / osoba. Místa si rezervujte u obsluhy vinárny nebo na tel.: 774 570 133.

 

Vinná ochutnávka - Bábíček Vacenovský

Čtvrtek 18. 10. v 18:00 ve vinárně Vinové

Ochutnejte s námi vína ze slovácké vinařské podoblasti z vinařství založeného v roce 2012 vášnivým milovníkem vína Zdeňkem Bábíčkem a vinohradníkem a vinařem Petrem Vacenovským.  

I za krátkou dobu existence vinařství, jsou jejich vína vysoce oceňovány na domácích i mezinárodních soutěžích. K nejúspěšnějším patří vína z odrůdy Ryzlink rýnský. 

http://www.vinarstvibv.cz/pages/about-us 

REZERVACE MÍST NA TEL. 775 570 360.

ZÁLOHA 100 Kč / osoba. 

 

Vinná ochutnávka - Argentinská vína

Úterý 9. 10. v 18:00 ve vinárně Vinové

Argentina - stát ležící na jihu Jižní Ameriky, na jehož území se vypíná nejvyšší hora západní polokoule, mluví se zde španělsky, většina obyvatel je evropského původu a všichni milují tango.

Argentinská vína nám představí pan Jorge Atisha z Chille, který žije již mnoho let v České republice, ale Jižní Ameriku má takříkajíc v krvi.

REZERVACE MÍST NA TEL. 775 570 360.

ZÁLOHA 100 Kč / osoba. 

 

Vinná ochutnávka - Vinařství Lahofer

Čtvrtek 20. 9. v 18:00 ve vinárně Vinové

Léto už se pomalu blíží ke konci a my naše vinné degustace budeme opět přesouvat pod střechu - do naší vinárny Vinové.
První vinařství, které nás přijede po prázdninách navštívit, bude znojemské vinařství LAHOFER.
Jde o jednoho z největších pěstitelů vinné révy v České republice (v roce 2012, po nákupech vinohradů a dovybavení vinařského dvora novými technologiemi, byla výrobní kapacita vinařství stanovena na maximální roční produkci 800 tisíc lahví). Své jméno odvodilo vinařství od rodáka z Dobšic, uměleckého řezbáře Jana Lahofera.
Vinařství LAHOFER se opírá o silnou vinařskou tradici na Znojemsku, rozvíjenou pomocí nejmodernějších vinařských postupů a technologií. Vyrábí veškerá vína všech hlavních středoevropských odrůd výhradně z hroznů z vlastních vinic (s výjimkou speciální řady francouzských vín), část produkce hroznů navíc prodává ostatním výrobcům vína.

Přijměte naše pozvání a užijte si s námi tento vinný večer!

REZERVACE MÍST NA TEL. 774 570 133.

ZÁLOHA 100 Kč / osoba. 

 

Vinárna pod širým nebem s Vinařstvím ZD Němčičky

čtvrtek 16. 8. v 18:00 na Masarykově náměstí

Třetí letošní velká letní vinná degustace pod širým jihlavským nebem s Vinařstvím ZD Němčičky.

Němčičky jsou obcí s bohatou vinařskou historií. Důležitost tohoto odvětví dokazuje již první zmínka o obci z roku 1348, která pojednává o prodeji vinice.
V roce 1674 nebyla v Němčičkách kromě zahrádek kolem domů žádná zemědělská půda, jen 434 měřic vinohradů užívaných a 550 měřic vinohradů pustých. V tomto ohledu měly Němčičky v rámci regionu prvenství v přepočtu plochy vinic na jednoho obyvatele.
Vzhledem k vynikajícím půdním podmínkám se staly Němčičky spolu s Bořeticemi a Velkými Pavlovicemi centrálním střediskem pro pěstování hroznů a výrobu vína. 
Po delimitaci Jednotného zemědělského družstva vzniklo v roce 1992 samostatné Zemědělské družstvo Němčičky, které na vysazených prvotřídních plochách vinic a ostatní zemědělské půdy hospodaří díky svým členům do dnešních dní.
https://www.zd-nemcicky.cz/

 

Den růžových vín

Sobota 5. 5. od 11:00
Masarykovo náměstí horní

Po roce opět přichází chvíle, kdy se všichni zahalíme do růžové a sejdeme se na Masarykově náměstí, kde budeme ochutnávat růžová vína, zúčastníme se tradice zaplétání máje, zaposloucháme se do folklorních písní i současných rytmů a užijeme si tak společně první májový víkend.
V případě deště se akce částečně přesune do Radniční restaurace.

Více informací na našem FB.

 

Svatomartinská vína v Jihlavě

11. 11. Sobota

Vinárna Vinové

V 11 hodin a 11 minut otevřeme letošní ročník svatomartinského vína a k tomu si pochutnáme na SVATOMARTINSKÉ KACHNĚ!

Nutná rezervace ne tel.: 775 570 360

Radniční restaurace

Od 11 hodin a 11 minut budete moct navštívit naší degustační zónu svatomartinských vín ve foyer Radniční restaurace. Připraveno pro Vás bude i speciální svatomartinské menu.

Kavárna Muzeum

Po celé odpoledne pro Vás budeme otevírat to nejlepší z letošního ročníku svatomartinských vín. Náš stánek najdete před kavárnou Muzeum

Café Mahler

I zde budeme mít připravené letošní ročníky nejvybranějších vín a speciality z husího masa.

 
LAHOFER vinařství Valtické vinařství Vinařský dvůr Vinařství Čebav Nové vinařství Vinařství rodiny špalkovy Vinařství Valtické podzemí
Partneři - vinove.cz Radniční Jihlava Kavárna muzeum Sladká vína Pražírna Koruna Salotto Café
Kontakt: rezervace +420 775 570 360, e-mail: info@vinove.cz